HP Victus 16 D0002 Intel Core i7 11800H 16.1 Inch FHD Gaming Laptop
Out Of Stock
HP Victus 16 D0002 Intel Core i7 11800H 16.1 Inch FHD Gaming Laptop
- Stock: Out Of Stock
- Model: HP Victus 16 D0002
- Product id: 24270
* অনলাইনে প্রোডাক্ট অর্ডারের পূর্বে আমাদের হেল্পলাইন +8801612-266507 নম্বরে কল দিয়ে স্টক এবং ডেলিভারী সর্ম্পকে সঠিকভাবে জেনে অর্ডার করার জন্য বিশেষভাবে অনুরোধ করা যাচ্ছে *
- Intel Core i7-11800H (up to 4.6 GHz Turbo Boost Technology)
- 16GB DDR4, Storage: 1TB SSD
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU 6 GB Graphics Card
- Keyboard keycaps made with post-consumer recycled plastic
Specification
| Processor | Intel Core™ i7-11800H (up to 4.6 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 24 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) |
| Chipset | Intel HM570 |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU (6 GB GDDR6 dedicated) |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Maximum Memory | Supports up to 32 GB max system memory |
| Internal Storage | 1 TB PCIe NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Display | 40.9 cm (16.1″) diagonal, FHD (1920 x 1080), 144 Hz, 7 ms response time, IPS, micro-edge, anti-glare, Low Blue Light, 300 nits, 100% sRGB |
| Operating system | Free DOS |
| Touchscreen | No |
| Screen-to-body ratio (without speakers) | 83.56% |
| Color gamut | 100% sRGB |
| Brightness | 300 nits |
| Minimum dimensions (W x D x H) | 37 x 26 x 2.35 cm (Dimensions vary by configuration) |
| Weight | 2.48 kg (Weight varies by configuration) |
| Battery type | 4-cell, 70 Wh Li-ion polymer |
| Battery life | Up to 5 hours and 45 minutes 7 |
| Battery recharge time | Supports battery fast charge: approximately 50% in 30 minutes |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2×2) and Bluetooth® 5 combo |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Product color | Mica silver |
| Keyboard | Full-size, backlit, mica silver keyboard with numeric keypad |
| Camera | HP Wide Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones |
| Audio | Audio by B&O; Dual speakers; HP Audio Boost |
| Pointing device | HP Imagepad with multi-touch gesture support; Precision Touchpad Support |
| Expansion slots | 1 multi-format SD media card reader |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate (DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge); 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1; 1 RJ-45; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo |
| Optical drive | Optical drive not included |
| Power supply type | 200 W Smart AC power adapter |
| Security management | Trusted Platform Module (Firmware TPM) support |
| Fingerprint reader | Fingerprint reader not available |
| Input devices | Accelerometer |
| Color | Mica Silver |
| Sustainable impact specifications | Ocean-bound plastic in base and speaker enclosure(s); Keyboard keycaps made with post-consumer recycled plastic |
| Manufacturer Warranty | 2 Years (Battery and Adapter 1 Year) |
Quick Compare
| Product Details | ||||
| Product | HP Victus 16 D0002 Intel Core i7 11800H 16.1 Inch FHD Gaming Laptop | Deepcool RGB 350 Led Strip | MAONO AU-PM360TR 3.5MM CONDENSER MICROPHONE | Digital X 650VA Offline UPS |
| Image | |
|
|
|
| Price | |
|
|
|
| Model | HP Victus 16 D0002 | Deepcool RGB 350 Led Strip | Model-78390 | Digital X 650VA |
| Brand | Hp | Digital X | ||
| Availability | Out Of Stock | In Stock | In Stock | In Stock |
| Rating | Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
| Summary | Specification Processor Intel Core™ i7-11800H (up to 4.6 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 24 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) Chipset Intel HM570 Graphics NVIDIA GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU (6 GB GDDR6 dedicated) Memory 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) Maximum Memory Supports up to 32 GB max system memory Internal Storage 1 TB PCIe NVMe™ TLC M.2 SSD Display 40.9 cm (16.1″) diagonal, FHD (1920 x 1080), 144 Hz, 7 ms response time, IPS, micro-edge, anti-glare, Low Blue Light, 300 nits, 100% sRGB Operating system Free DOS Touchscreen No Screen-to-body ratio (without speakers) 83.56% Color gamut 100% sRGB Brightness 300 nits Minimum dimensions (W x D x H) 37 x 26 x 2.35 cm (Dimensions vary by configuration) Weight 2.48 kg (Weight varies by configuration) Battery type 4-cell, 70 Wh Li-ion polymer Battery life Up to 5 hours and 45 minutes 7 Battery recharge time Supports battery fast charge: approximately 50% in 30 minutes Wireless Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2×2) and Bluetooth® 5 combo Network interface Integrated 10/100/1000 GbE LAN Product color Mica silver Keyboard Full-size, backlit, mica silver keyboard with numeric keypad Camera HP Wide Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones Audio Audio by B&O; Dual speakers; HP Audio Boost Pointing device HP Imagepad with multi-touch gesture support; Precision Touchpad Support Expansion slots 1 multi-format SD media card reader Ports 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate (DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge); 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1; 1 RJ-45; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo Optical drive Optical drive not included Power supply type 200 W Smart AC power adapter Security management Trusted Platform Module (Firmware TPM) support Fingerprint reader Fingerprint reader not available Input devices Accelerometer Color Mica Silver Sustainable impact specifications Ocean-bound plastic in base and speaker enclosure(s); Keyboard keycaps made with post-consumer recycled plastic Manufacturer Warranty 2 Years (Battery and Adapter 1 Year) .. | Deepcool RGB 350 Led Strip Magnet-mounting for iron-based surfaces. Long life (100,000 hours) ultra-bright LED with 3 primary colors. Lighting modes: adjustable color, flash-rates, and breathing effects. Can be conveniently adjusted using a remote control. Specifications: Length of LED strips 500mm* 2pcs (with 200mm cable) Length of Extension cable 500mm Dimension of LED part only Length*width*thickness:300*10*3mm Number of LED Lights 18pcs Weight 110g (with color box: 186g) Rated Power Red:120mW; Green: 90mW; Blue: 90mW Rated Current Red:20mA; Green: 20mA; Blue: 20mA Peak Current Red:200mA; Green: 100mA; Blue: 100mA Rated Voltage DC 12±5% V Working Temperature -25→ +60℃ Storage Temperature -35 → +80℃ Working Environment Indoor use only Color box dimension 166*30*275mm Master carton dimension 485*364*354mm Quantity packed each carton 40pcs EAN 6933412795506 P/N DP-LED-RGB350 What is The Deepcool RGB 350 Led Strip Price in Bangladesh? Creatus Computer offers you RGB 350 Led Strip with the best price in Bangladesh. The latest price of Deepcool RGB 350 Led Strip in Bangladesh is 1,350৳. You can buy the RGB 350 Led Strip at the best price from our website or visit our showroom. Order Online for nationwide cash on delivery or visit our Shop. Follow us on Facebook for regular updates and offers. Subscribe to our Youtube channel for reviews of gadget Products... | MAONO AU-PM360TR MICROPHONE The MAONO AU-PM360TR microphone can also be connected via the audio interface and 48V phantom power, which will make the recorded sound clearer and louder. The device can be used in a radio studio to record singing, podcasts, as well as online games and chats. Thanks to the 3.5 mm connector, the microphone is perfect for remote learning, because it can be easily connected to a computer. MAONO AU-PM360TR that you can easily connect to any computer equipped with a 3.5mm mini jack connector. The PM360TR device is perfect for podcasting, recording music at home or in the studio, as well as playing online games. MAONO microphone records your voice in detail, producing a smooth, clear and clean sound without any noise. Connect your MAONO AU-PM360TR to your computer or laptop using the XLR - 3.5mm mini jack cable. The MAONO is ready for use immediately, without the need to install any software. In addition, the set includes a microphone sponge and a tripod that will allow you to adjust the appropriate angle in the range of 180 °. Specification: MAONO AU-PM360TR MICROPHONE Brand Name: Maono Model: AU-PM360TR Polar Pattern: Cardioid Frequency Rate: 30Hz-16kHz Sensitivity: -38dB+/-2dB(0dB=1V/Pa at 1kHz) Equivalent Noise Level: 16dBA Max SPL: 120dB S/N Ratio: 70dB Electrical Current: 3mA .. | Specification Technical Information Capacity 650VA Load Capacity Load Capacity: 360W Input Voltage 85 - 135V Output Voltage 100 - 220V Frequency (Battery Mode) 50 - 60Hz Battery 1 pcs, 12V, 7AH Digital X 650VA Offline UPS Digital X 650VA Offline UPS will stabilize the AC signal and maintain the safe voltage without having to resort to the battery power. Provides notification of changing utility power and UPS power conditions. This UPS has Low voltage input with 360W load capacity, 85 - 135V Input Voltage Range, 100 - 220V Output Voltage, 50 - 60Hz frequency and 1 pcs, 12V, 7AH battery. When power goes out for even a second it can result in data loss and hardware damage which can shorten equipment life expectancy. This Digital X UPS battery backup unit provides sufficient emergency run time power to allow for safe closure of open files and proper shutdown of electronics when an outage occurs. This UPS occurring power surges caused by storms, activity on the power grid, or high-powered equipment turning on and off. The Digital 650VA is offline type UPS which provides backup power and surge protection for small office computers and home, and also compatible with wired and wireless network router or modems. This UPS provides 01 year warranty. .. |
|
|
|
|
|
|
Related Product
650৳ 950৳
Ex Tax:650৳
Recently Viewed
29,200৳ 31,470৳
Ex Tax:29,200৳
Tags:
hp laptop price in bd
, HP Victus 16 D0002 Laptop
, Intel Core i7 11800H
, HP Victus 16 D0002 Core i7 Laptop
, HP Victus 16 D0002 Laptop Price in BD
, HP Victus 16 D0002 Laptop Price in BD 2022
, HP Victus 16 D0002 Laptop Review
, HP Victus 16 D0002 Laptop Detles
, HP Victus 16 D0002 Laptop Overview
, HP Victus 16 D0002 Laptop BD Price