ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA HD LCD GAMING MONITOR
Out Of Stock
ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA HD LCD GAMING MONITOR
- Stock: Out Of Stock
- Model: ASUS VP28UQG
- Product id: 18670
* অনলাইনে প্রোডাক্ট অর্ডারের পূর্বে আমাদের হেল্পলাইন +8801612-266507 নম্বরে কল দিয়ে স্টক এবং ডেলিভারী সর্ম্পকে সঠিকভাবে জেনে অর্ডার করার জন্য বিশেষভাবে অনুরোধ করা যাচ্ছে *
- Resolution: 3840x2160
- Response Time: 1ms
- Viewing Angle: 170°(H)/160°(V)
- Brightness: 300 cd/㎡
| Display Features | |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| General Information | |
| Features | Speaker, Free Sync |
| Input Type | HDMI, Display Port |
| Screen Size | 28 inch |
Specifications:
| Display Features | |
| Screen Size | Wide Screen 28"(71.12cm) 16:9 |
| Display Type | Gaming display |
| Resolution | 3840x2160 |
| Brightness | 300 cd/㎡ (max) |
| Response Time | 1ms (Gray to Gray) |
| (CR≧10) : 170°(H)/160°(V) | Viewing Angle |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio (Max) : 1000:1 ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100000000:1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Others Features | Kensington lock |
| Connectivity | |
| HDMI | HDMI : 24 ~99 KHz (H) /40 ~60 Hz(V) HDMI(v2.0) x2, DisplayPort 1.2 (Signal Input) HDMI(v 2.0). |
| Display Port | 120 ~120 KHz (H) /40 ~60 Hz(V) DisplayPort 1.2 |
| USB Port(s) | Yes |
| Audio/Video Features | |
| Color Temperature Selection | 4 Modes |
| Speakers | 1.5W x 2 Stereo RMS |
| Low Blue Light | Yes |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Power | |
| Power Consumption | - Power Consumption < 60W |
| Others | - Power Saving Mode <0.5W - Power Off Mode <0.5W |
| Physical Specification | |
| Dimension | - Phys. Dimension with Stand (WxHxD) : 660.4 x 445.8 x 229.4 mm - Phys. Dimension without Stand (WxHxD) : 660.4 x 380.8 x 62.2 mm - Box Dimension (WxHxD) : 728 x 516 x 152 mm |
| Weight | -Net Weight (Esti.) : 5.4 kg - Weight without Stand (Esti.) : 4.6 kg - Gross Weight (Esti.) : 7.4 kg |
| Tilt | -5°~+20° |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 03 years Replacement Warranty |
ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA HD LCD GAMING MONITOR
ASUS VP28UQG Gaming Monitor is built in 28" 4K UHD (3840 x 2160) monitor for stunning photo-realistic visuals. In this monitor, its rapid response time is 1ms with Adaptive-Sync technology for incredibly-smooth and fast gaming visuals. This exclusive monitor is supported FreeSync(Adaptive-Sync) technology and Trace Free Technology. It even includes gamer-centric features like ASUS GamePlus technologies to take your gaming experience to a whole new level.And its Ultra-Low Blue Light technology reduces the amount of harmful blue light emitted by ASUS VP28UQG and also You can access and select four different filter settings onscreen easily through the OSD menu to find the best one that suits the task at handQuick Compare
| Product Details | ||||
| Product | ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA HD LCD GAMING MONITOR | ESONIC ES1701 17" Square LED Monitor | Starex NB 19 inch Wide Led Monitor | Enter E-MO-A01 19-inch HD LED Backlit Gaming Monitor |
| Image | |
|
|
|
| Price | 0৳ | |
|
|
| Model | ASUS VP28UQG | ESONIC ES1701 | Starex NB 19 inch | E-MO-A01 |
| Brand | ASUS | ENTER | ||
| Availability | Out Of Stock | In Stock | In Stock | In Stock |
| Rating | Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
Based on 0 reviews. |
| Summary | Specifications: Display Features Screen Size Wide Screen 28"(71.12cm) 16:9 Display Type Gaming display Resolution 3840x2160 Brightness 300 cd/㎡ (max) Response Time 1ms (Gray to Gray) (CR≧10) : 170°(H)/160°(V) Viewing Angle Contrast Ratio Contrast Ratio (Max) : 1000:1 ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 100000000:1 Refresh Rate 60Hz Others Features Kensington lock Connectivity HDMI HDMI : 24 ~99 KHz (H) /40 ~60 Hz(V) HDMI(v2.0) x2, DisplayPort 1.2 (Signal Input) HDMI(v 2.0). Display Port 120 ~120 KHz (H) /40 ~60 Hz(V) DisplayPort 1.2 USB Port(s) Yes Audio/Video Features Color Temperature Selection 4 Modes Speakers 1.5W x 2 Stereo RMS Low Blue Light Yes Flicker Free Yes Free Sync Support Yes Power Power Consumption - Power Consumption < 60W Others - Power Saving Mode .. | Specification: Display Shape Square Display Size 17 Inch Display Type LED Panel Type Active Matrix TFT Display Resolution 1280×1024 (WxH) SXGA Brightness (Cd/M2) 400cd/M2 Contrast Ratio 5000:1 Refresh Rate (Hz) 60Hz Response Time (Ms) 5ms Horizontal Viewing Angle 160 Degree Vertical Viewing Angle 150 Degree Ports & Slots VGA Port: 1 Tilt Adjustment Yes Power Consumption 28.5W (Max.), 0.63W (Standby) Operating Temperature 5 Degree C – 40 Degree C Color Black Weight (Kg) 3kg Warranty 1 Year ESONIC ES1701 LED Monitor ESONIC ES1701 Comes With High Performance Intelligent Multi-Frequency Scaning, Use Active Matrix Thin Flim Transistor Liquid Crystal Display, LED Backlight. Comply With VESA DPMS International Power Saving Regulation. Support DDC 1/2B And Windows PNP Plug & Play. Microprocessor Based With OSD Control, Be Able To Adjust The Image To Optimum. Built-In Hoisting Hole Comlying With International Standard, Which Is Able To Hang The Display On The Wall. ESONIC LED Monitor Short for light-emitting diode monitor, an LED monitor or LED display is a flat screen, flat-panel computer monitor or television. It has a very short depth and is light in terms of weight. The actual difference between this and a typical LCD monitor is the backlighting. The first LCD monitors used CCFL instead of LEDs to illuminate the screen. ESONIC LED Monitor Advantages LED monitors offer many benefits compared to those that are CCFL backlit including: Often less expensive. Broader dimming range. Overall more reliable. They run at a lower temperature, and consume much less power, as few as 20 watts. Higher dynamic contrast ratio. Longer lifespan and less environmental impact. .. | Specifications Main Features Display Type LED Screen Size 19 inch (Wide) Resolution 1920 x 1080 Audio Speaker System Built in Speaker Connectivity USB Yes HDMI Yes Starex NB 19 inch Wide Led Monitor Starex NB 19 inch Wide Led Monitor featured with 19 inch (Wide) Display Resulation: 1920 x 1080 LED contrast Ratio: 100000:1 Cristal Clear Display Slim Design. This television has built in Speaker Interface: USB, VGA and HDMI Smart Enargy Saving. The Starex NB 19" Wide Led TV Monitor comes with 01 year warranty.. | Specification Display Features Screen Size 19" / 48.26CM Display Type LED Resolution Max. Resolution : 1440 x 900 Brightness 250ccl/m2 Response Time 5ms Viewing Angle 90/65 (CR≥10) Aspect Ratio 16:9 Color Support Multi (Color Depth(Number of Colors)): 16.7M colors Refresh Rate 60Hz Connectivity HDMI Yes VGA Yes Audio/Video Features Flicker Free Yes Power Type AC 180-255V 1.0A, 50/60Hz Power Consumption Power Consumption: 21W (Max.) Physical Specification Curvature Flat Warranty Information Manufacturing Warranty 02-Year Warranty Enter E-MO-A01 19-inch HD LED Backlit Gaming Monitor The E-MO-A01, a 19.1-inch VGA, and HDMI LED monitor, is a high-end offering from Enter. All Enter E-MO-A01 19.1 inch VGA & HDMI LED Monitors are built with premium materials and state-of-the-art production techniques, which allows them to meet the requirements in this increasingly competitive business. VGA and HDMI are accepted as input signals, and the display modes include VGA, SVGA, SXGA, and WXGA. The Enter E-MO-A01 features a 250ccl/m2 brightness rating and a 1440 x 900 resolution. It has a 60Hz refresh rate and a 5ms (TD) response time. The Enter E-MO-A01 19-inch HD LED Monitor has a 02-year warranty. .. |
|
|
|
|
|
|
Related Product
15,799৳ 17,500৳
Ex Tax:15,799৳
Recently Viewed
24,900৳ 27,000৳
Ex Tax:24,900৳
Tags:
ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA available in bd
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA Bangladesh
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA bd
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA bd price
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA description
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA details
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA features
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA HD LCD GAMING MONITOR Price in Bangladesh
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA in Bangladesh
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA in bd
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA latest price 2022
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA latest price in 2022
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA overview
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price bd
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price in 2022
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price in Bangladesh
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price in bd
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA price in bd 2022
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA review
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA Specifications
, ASUS VP28UQG 28 INCH 4K ULTRA specs